Årsmöte 2025

Vi kallar till årsmöte för SMC Södermanland

Årsmöte 2025

Årsmötet börjar kl. 15.00, men du är välkommen att komma och bekanta dig med oss, eller kolla på vårt fina utbildningsområde, redan från kl. 14.00. Vi bjuder förstås på fika. 

Observera att du måste checka in för att vi ska kunna registrera din närvaro och din röstlängd. Du checkar in när du kommer till årsmöteslokalen. Om du inte varit på GTR Motorpark tidigare kan det vara svårt att veta vart du ska ta vägen, men det är ganska enkelt. Vi håller till i det stora svarta huset direkt innanför entrégrinden. Du kan ställa bilen längs staketet utanför. 

  •  Vill du inkomma med motion eller ärende till årsmötet ska sådan ha kommit styrelsen tillhanda senast den 11 februari, via e-post till styrelsen@smcsodermanland.se. Om ärenden som inte lämnats in och inte finns med på dagordningen kan inte beslutas på årsmötet.
  • Om du har förslag till valberedningen, kontakta dem via e-post till valberedningen@smcsodermanland.se

  • Du behöver ha anmält dig till årsmötet för att vi ska kunna förbereda för rätt antal personer. Senast dagen innan mötet ska du vara anmäld Om du får förhinder är vi tacksamma om du avbokar dig.

    ANMÄLAN -> Mitt SMC Konto 

  • För att vara röstberättigad på årsmötet ska du vara medlem i SMC Södermanland, och du ska kunna intyga sådant medlemskap vid årsmötet.

Här finner du årsmöteshandlingar avseende verksamhetsåret 2025.


Åk till toppen